Historical Photos of House Classes

PREV

Class of 2013

NEXT

Enlarge as PDF

Top row (L - R):
Gary Alexander - Lewis, Thurston; Jan Angel - Kitsap, Pierce; Sherry Appleton - Kitsap; Steve Bergquist - Spokane; Brian Blake - Cowlitz, Grays Harbor, Pacific, Wahkiakum; Vincent Buys - Whatcom; Reuven Carlyle - King; Bruce Chandler - Clark, Klickitat, Skamania, Yakima; Judy Clibborn - King; Eileen Cody - King; Cary Condotta - Chelan, Douglas, Grant, Okanogan; Larry Crouse - Spokane; Cathy Dahlquist - King, Pierce; Richard DeBolt - Lewis, Thurston; Hans Dunshee - Snohomish; Susan Fagan - Adams, Asotin, Franklin, Garfield, Spokane, Whitman;

2nd row (L - R):
Jessyn Farrell - King; Jake Fey - Pierce; Joe Fitzgibbon - King; Roger Freeman - King; Roger Goodman - King; Tami Green - Pierce; Cyrus Habib - King; Kathy Haigh - Grays Harbor, Kitsap, Mason, Thurston; Larry Haler - Benton; Drew Hansen - Kitsap; Mark Hargrove - King; Paul Harris - Clark; Bruce Hawkins - Chelan, Douglas, Grant, Okanogan; Dave Hayes - Island, Skagit, Snohomish; Jeff Holy - Spokane; Mike Hope - Snohomish;

3rd row (L - R):
Zack Hudgins - King; Sam Hunt - Thurston; Ross Hunter - King; Christopher Hurst - King, Snohomish; Laurie Jinkins - Pierce; Norm Johnson - Yakima; Ruth Kagi - King, Snohomish; Steve Kirby - Pierce; Brad Klippert - Benton; Linda Kochmar - King, Pierce; Joel Kretz - Ferry, Lincoln, Okanogon, Pend Oreille, Spokane, Stevens; Dan Kristiansen - King, Skagit, Snohomish, Whatcom;

4th row (L - R):
Marko Liias - Snohomish; Kristine Lytton - San Juan, Skagit, Whatcom; Drew MacEwen - Kitsap, Mason, Thurston; Chad Magendanz - King; Matt Manweller - Grant, Kittitas, Lincoln, Yakima; Marcie Maxwell - King; John McCoy - Snohomish; Jim Moeller - Clark; Dawn Morrell - Pierce; Jeff Morris - San Juan, Skagit, Whatcom; Luis Moscoso - King, Snohomish; Terry Nealey - Benton, Columbia, Franklin, Walla Walla;

5th row (L - R):
Steve O'Ban - Pierce; Ed Orcutt - Clark, Cowlitz; Timm Ormsby - Spokane; Tina Orwall - King; Jason Overstreet - Whatcom; Kevin Parker - Spokane; Jamie Pedersen - King; Eric Pettigrew - King; Liz Pike - Clark; Gerry Pollett - King; Chris Reykdal - Thurston; Marcus Riccelli - Spokane; Mary Helen Roberts - Snohomish; Jay Rodne - King; Charles Ross - Yakima; Cindy Ryu - King, Snohomish;

6th row (L - R):
Sharon Tomiko Santos - King; David Sawyer - Pierce; Joe Schmick - Adams, Asotin, Franklin, Garfield, Spokane, Whitman; Elizabeth Scott - King, Skagit, Snohomish; Larry Seaquist - Kitsap, Pierce; Mike Sells - Snohomish; Matt Shea - Spokane; Shelly Short - Ferry, Lincoln, Okanogan, Pend Oreille, Spokane, Stevens; Norma Smith - Island, Skagit, Snohomish; Larry Springer - King; Derek Stanford - King, Snohomish; Monica Stonier - Clark; Pat Sullivan - King; Dean Takko - Cowlitz, Grays Harbor, Pacific, Wahkiakum; Gael Tarleton - King; David Taylor - Clark, Klickitat, Skamania, Yakima;

7th row (L - R):
Steve Tharinger - Clallam, Grays Harbor, Jefferson; Dave Upthegrove - King; Kevin Van De Wege - Clallam, Grays Harbor, Jefferson; Brandon Vick - ; Maureen Walsh - Benton, Columbia, Franklin, Walla Walla; Judy Warnick - Grant, Kittitas, Yakima; J. T. Wilcox - Pierce, Thurston; Sharon Wylie - Clark; Hans Zeiger - Pierce; Barbara Baker - Chief Clerk; Bernard Dean - Deputy Chief Clerk

Center: Speaker of the House; Frank Chopp - King