Historical Photos of House Classes

PREV

Class of 1993

NEXT

Enlarge as PDF

Top row (L - R):
Cal Anderson - King; Marlin Appelwick - King; Clyde Ballard -  Chelan, Douglas, Okanogan, Kittitas, Grant; Ida Ballasiotes - King; Bob Basich - Pacific, Grays Harbor, Wahkiakum; Lane Bray - Benton; Jean Marie Brough - King, Pierce; Lisa J. Brown - Spokane; Bill Brumsickle - Lewis, Thurston; Tom Campbell - Pierce; Don Carlson - Clark; Sarah Casada - Pierce; Gary Chandler - Adams, Grant, Kittitas, Yakima; David J. Chappell - Lewis, Pierce, Thurston; Grace Cole - King; Steve Conway - Pierce

2nd row (L - R):
Suzette Cooke - King; Barbara S. Cothern - King, Snohomish; Dennis A. Dellwo - Spokane; Randy Dorn - Pierce, Thurston; Hans Dunshee - King, Snohomish; Philip E. Dyer - King; Betty L. Edmondson - Yakima; Tracey J. Eide - King, Pierce; Bill Finkbeiner - King; Greg Fisher - King; Ruth Fisher - Pierce; Stan Flemming - Pierce; Dale Foreman - Chelan, Okanogan, Douglas, Grant; Elmira Forner - King; Steve Fuhrman - Ferry, Lincoln, Pend Oreille, Okanogan, Stevens, Spokane; William A. Grant - Walla Walla, Benton, Franklin

3rd row (L - R):
Mick Hansen - Kittitas, Benton, Grant, Yakima; Michael Heavey - King; Barbara J. Holm - Mason, Grays Harbor, Kitsap, Thurston; Jim Horn - King; Ken Jacobsen - King; Jim Johanson - Snohomish; Linda Johnson - King, Snohomish; Rob Johnson - San Juan, Skagit, Whatcom; Evan Jones - Clallam, Jefferson, Grays Harbor; Sue Karahalios - Island, Skagit, Snohomish; Lynn Kessler - Clallam, Jefferson, Grays Harbor; Richard King - Snohomish

4th row (L - R):
Jeanne Kohl - King; Pete Kremen - Whatcom; Dave Lemmon - Yakima; June Leonard - King; Kelli Linville - Whatcom; Barbara Lisk - Benton, Yakima; Gary F. Locke - King; Jeanine H. Long - Snohomish; Curtis Ludwig - Benton; Dave Mastin - Franklin, Garfield, Columbia, Walla Walla, Asotin; Ron Meyers - Kitsap, Pierce; Todd Mielke - Spokane

5th row (L - R):
Louise Miller - King; Betty Sue Morris - Clark, Cowlitz; Bob Morton - Ferry, Lincoln, Pend Oreille, Stevens, Okanogan, Spokane; Holly Myers - Skamania, Klickitat, Clark; Val Ogden - Clark; George Orr - Spokane; Mike Padden - Spokane; Julia Patterson - King; W. Kim Peery - Skamania, Klickitat, Clark; Wes Pruitt - Kitsap, Pierce; Dave Quall - San Juan, Skagit, Whatcom; Margaret S. Rayburn - Yakima, Benton; Bill H. Reams - King; Mike Riley - Cowlitz, Wahkiakum; Judi Roland - King, Pierce; Sandra Singery Romero - Thurston

6th row (L - R):
Nancy S. Rust - King; Karen Schmidt - Kitsap; Mark G. Schoesler - Adams, Spokane, Whitman, Asotin; Pat Scott - Snohomish; Barry Sehlin - Island, Skagit, Snohomish; Larry Sheahan - Adams, Spokane, Whitman, Asotin; Timothy Sheldon - Grays Harbor, Mason, Kitsap, Thurston; Paull Shin - Snohomish; Jean Silver - Spokane; Helen Sommers - King; Jim Springer - Clark, Lewis, Cowlitz; Val Stevens - King, Snohomish; Gigi Talcott - Pierce; Randy Tate - Pierce; Pat Thibaudeau - King; Brian C. Thomas - King

7th row (L - R):
Georgette Valle - King; Steve Van Luven - King; Christopher Vance - King, Pierce; Velma Veloria - King; Art Wang - Pierce; Jesse Wineberry - King; Cathy Wolfe - Thurston; Jeannette Wood - Snohomish; Paul Zellinsky - Kitsap; Alan Thompson  - Chief Clerk

Center: Speaker of the House; Brian Ebersole - Pierce