Historical Photos of House Classes

PREV

Class of 1975

NEXT

Enlarge as PDF

Top row (L - R):
Frank J. Warnke - King; Alan Thompson - Cowlitz, Clark; Ed Seeberger - Yakima; Warren E. Peterson - King; A. J. Pardini - Spokane; Gary A. Nelson - Snohomish; Geraldine McCormick - Spokane; Duane L. Berentson - San Juan, Skagit, Whatcom; A. A. Adams - Pierce; John Bagnariol - King; William Chatalas - King; Alex Deccio - Yakima; Phyllis K. Erickson - Pierce, Thurston; Robert E. Gaines - King; Ron Hanna - Kitsap, Pierce; John R. Hawkins - Kitsap, Pierce

2nd row (L - R):
Gary Lee Matthews - King; Eleanor Lee - King; Walt O. Knowles - Spokane, Whitman; Helmut L. Jueling - Pierce; George S. Hurley - King; Frank Hansen - Kittitas, Grant, Yakima; Marc Gaspard - King, Pierce; Del Bausch - Thurston; Scott Blair - King; William M. Polk - King; Hugh Kalich - Lewis, Wahkiakum, Cowlitz, Pacific, Thurston; Eugene L. Laughlin - Klickitat, Skamania, Clark; John Martinis - Snohomish; Peggy Joan Maxie - King; Art Moreau - Whatcom; Irving Newhouse - Yakima

3rd row (L - R):
S. E. Flanagan - Kittitas, Grant, Yakima; Wayne Ehlers - Pierce, Thurston; Jeff Douthwaite - King; Paul H. Conner - Clallum, Mason, Jefferson, Thurston; Donn Charnley - King; Jeannette C. Hayner - Franklin, Walla Walla, Columbia; Helen Sommers - King; Edward P. Smith - Grays Harbor, Pacific; Charles R. Savage - Clallum, Mason, Jefferson, Thurston; Dr. Robert W. Randall - Kitsap; E. G. Patterson - Adams, Asotin, Garfield, Columbia, Grant, Whitman; John L. O'Brien - King

4th row (L - R):
John Eng - King; Robert Curtis - Chelan, Douglas, Grant, Okanogan; R. M. Bond - Spokane; Mary Kay Becker - Whatcom; Rod Chandler - King; Ron Dunlap - King; Earl F. Tilly - Chelan, Douglas, Grant, Okanogan; Alvin C. Williams - King; Harold S. Zimmerman - Klickitat, Skamania, Clark; William Schumaker - Ferry, Lincoln, Pend Oreille, Stevens, Okanogan, Spokane; Pat Cochrane - Benton, Yakima; A. N. Shinpoch - King

5th row (L - R):
Kemper Freeman Jr. - King; P. J. Gallagher - Pierce; Ted Haley - Pierce; John M. Fischer - Snohomish; Art Clemente - King, Snohomish; Kenneth O. Eikenberry - King; Eleanor A. Fortson - Island, Snohomish; James E. Gilleland - King; Donald G. Hansey - Whatcom; John L. Hendricks - Thurston; Elmer Jastad - Lewis, Wahkiakum, Cowlitz, Pacific, Thurston; James P. Kuehnle - Spokane, Whitman; King Lysen - King; Frances North - King; John S. McKibbin - Clark; Robert A. Perry - King

6th row (L - R):
Joe Haussler - Ferry, Lincoln, Pend Oreille, Stevens, Okanogan, Spokane; Richard King - Snohomish; Marion Kyle Sherman - King; Charles D. Kilbury - Franklin, Walla Walla, Columbia; Charles Moon - King, Snohomish; William Paris - Cowlitz, Clark; William S. Leckenby - King; Rick Smith - Kitsap; Jim Whiteside - Yakima; Simeon R. Wilson - Snohomish, Island; Mike Parker - Pierce; Georgette Valle - King; Irv Greengo - King; Albert Bauer - Clark; Arthur C. Brown - King, Snohomish; Rick S. Bender - King, Snohomish

7th row (L - R):
Edward Luders - Spokane; William J. S. May - Spokane; Lorraine Wojahn - Pierce; Jim Boldt - Benton, Yakima; Otto Amen - Adams, Asotin, Garfield, Columbia, Grant, Whitman; Richard O. Barnes - King; Dave Ceccarelli - King; Margaret Hurley - Spokane; Robert L. Charette - Grays Harbor, Pacific; Dean R. Foster - Chief Clerk; Donald R. Wilson - Assistant Chief Clerk; Ross Young - Sergeant-at-Arms

Center: Speaker of the House; Leonard A. Sawyer - King, Pierce